Samsung Galaxy A90; şirketin ilk pop-up selfie kameralı telefonu

Koreli dev telefon üreticisi Samsung, Galaxy A90 adındaki yeni bir ürünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Telefonun ön kamerasının kullanılacağı zaman dışarı çıkabildiği, kullanıma gerek duyulmadığı zaman tekrardan yerine takılabileceği gibi bir tasarımı S90 adını verdiği telefonda kullandığı, Mart 2019’da piyasaya sürüleceği sızıntı ile gelen bilgiler arasında.

Resimlere bakıldığında, ön kamera bazı görsellerde ortada veya sol tarafta yer alıyor ve Android 9.0 işletim sistemiyle çalışması bekleniyor. Birinci güvenlik özelliği olarak, daha önceki haberimizde yayınladığımız Samsung Galaxy S10 gibi ekran içinde yer alan parmak izi sensörü’nün olacağı ve 128 GB dahili hafizayla birlikte, 6 GB RAM’e sahip olmasıyla performans gerektiren birçok programı en yoğun bellekte bile rahatça çalıştırması bekleniyor.

Beklenen diğer özellikleri;

  • Dahili depolamaya ek olarak microsd kart üzerinden 512 GB genişletebilir hafıza.
  • 1080 x 2340 çözünürlüğe sahip süper amoled ekran.
  • Ön kameranın ortadan kalkmasıyla 6.41 inç bir ekrana sahip olacak.

Leakster Ice Universe göre, çentiğin veya diğer rakip firmaların yaptığı tasarımların yerine, bir pop-up kamera yer alacağını düşündüklerini söylediler.

Resmi Twitter'da görüntüle

Suda, tozda nasıl bir tepki göstereceği ve kameranın bir tuşmu ? yoksa kamera uygulamasındanmı, kontrol edileceği akla gelen sorular arasında bulunuyor.

Bir cevap yazın