Nihat Hatipoğlu’na ”İSTİSMAR” İddiasıyla Suç Duyurusu

Geçtiğimiz günlerde Nihat Hatipoğlu’nun sunduğu iftar programında 13 yaşındaki Arthur isimli çocuk din değiştirerek Müslüman olmuştu. Hatipoğlu yayın sırasında çocuğun annesinin rızasının alındığını belirtmişti. 

Bugün çocuğun ebeveyni ile görüştüğünü belirten HDP Milletvekili Garo Paylan, annesinin onayı alınmadan yayına çıkartıldığını belirtti. 

Hristiyan olduğunu belirten Arthur canlı yayında kelimeişehadet getirerek din değiştirmişti.

Hatipoğlu programda “Annesi ‘Evet Arthur Müslüman olmak istiyor benim bilgim dahilinde’ biz de Arthur’a kelimeişehadet getirteceğiz, ailesinin bilgisi dahilinde” ifadelerini kullanmıştı.

Garo Paylan bugün Arthur’un annesi ile görüştüğünü ve suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Garo Paylan bugün Arthur'un annesi ile görüştüğünü ve suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Vekil Paylan’ın Twitter’dan konu ile yaptığı açıklama şöyle 

Garo Paylan – Կարօ Փայլան@GaroPaylan

Nihat Hatipoğlu’nun istismar ettiği Arthur’un annesi ile görüştüm.
13 yaşındaki oğlunun kendisinin onayı olmadan programda ekrana çıkarıldığını söyledi.
Çocuk istismarı yapan program hakkında yarın RTÜK’e ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. pic.twitter.com/2mnNuMrUgB13,8 B18:19 – 14 May 2019Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik5.007 kişi bunun hakkında konuşuyor

“Nihat Hatipoğlu’nun istismar ettiği Arthur’un annesi ile görüştüm. 13 yaşındaki oğlunun kendisinin onayı olmadan programda ekrana çıkarıldığını söyledi. Çocuk istismarı yapan program hakkında yarın RTÜK’e ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.”

Arthur’un annesi Alina Y. de konuştu: ‘O Müslüman olmadı.’

Arthur'un annesi Alina Y. de konuştu: 'O Müslüman olmadı.'
Agos’ta yer alan habere göre, çocuğun annesi Alina Y. Ermenistan’da yayın yapan Lurer.com’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:“Çocuğum Müslüman olmadı. Biz Ermeniyiz, Hristiyanız. Ben bilseydim kendim, çocuğumun yanına giderdim, ama bilmiyordum. Dükkanda çalışıyorum. Aniden bana haber geldi.  Artur 13 yaşında, saf bir çocuktur. Suriyeli arkadaşı “gel beraber canlı yayında konuşalım sonra bize hediyeler verirler, onlarla da oturup yemek yeriz” demiş, çocuğum da saf saf onunla gitti. Çocuktur o, yanlış yaptı. O Müslüman olmadı, sünnet olmadı.”
kaynak; onedio

Bir cevap yazın