Finale Bir Adım Kala Game Of Thrones İzleyen Herkesin Gözünden Kaçmış Olabilecek Garip Detay

Son bölümden sonra yine türlü türlü teoriler üretiliyor… Ama sanki bu ‘teori’, sadece bir teori olmaktan daha fazlası gibi geldi bize… BuzzFeed‘den derlediğimiz içeriğe bir bakalım isterseniz…

DİKKAT! Bu içerik SPOILER içermektedir!a

King’s Landing’de kıyamet kopmadan herkesin favori hadım karakteri olduğunu düşündüğümüz Varys’e veda etmiştik. Ama o sahneden önce ilginç bir şey yaşanmıştı.

King's Landing'de kıyamet kopmadan herkesin favori hadım karakteri olduğunu düşündüğümüz Varys'e veda etmiştik. Ama o sahneden önce ilginç bir şey yaşanmıştı.

Bölümün ilk sahnesinde Varys’i, Jon’la ilgili gerçeği açıklayan bir mektup yazarken görmüştük. Büyük ihtimalle bir kuzgunla birlikte herkese göndermeyi planlamıştı.

Bölümün ilk sahnesinde Varys'i, Jon'la ilgili gerçeği açıklayan bir mektup yazarken görmüştük. Büyük ihtimalle bir kuzgunla birlikte herkese göndermeyi planlamıştı.

Daha sonrasında Varys’in yanına, Dany’nin yemek yemediğini raporlayan Martha ismindeki bir kız çocuğu gelmişti.

Daha sonrasında Varys'in yanına, Dany'nin yemek yemediğini raporlayan Martha ismindeki bir kız çocuğu gelmişti.

İlk bakışta bu sahnede sanki Varys, Dany’nin akıl sağlığı için onu gözlüyor gibiydi. ‘Mad Queen’ olma potansiyeli olduğu düşünen Varys henüz bunun gerçekleşeceğini bilmiyordu.

İlk bakışta bu sahnede sanki Varys, Dany'nin akıl sağlığı için onu gözlüyor gibiydi. 'Mad Queen' olma potansiyeli olduğu düşünen Varys henüz bunun gerçekleşeceğini bilmiyordu.
Sonrasında Jon’a “Dany’ye yazı mı çıktı tura mı, bilmiyorum ama seninkinden eminim.”demişti. Aynı zamanda “Dany’nin ne yapmak üzere olduğunu ikimiz de biliyoruz.” derken Dany’nin King’s Landing’i yakacağından emin gibiydi.

Varys, Martha’ya “Akşam yemeğinde tekrar deneriz.” dediğinde Martha şu cevabı vermişti: “Sanırım beni izliyorlar.”

Varys, Martha'ya "Akşam yemeğinde tekrar deneriz." dediğinde Martha şu cevabı vermişti: "Sanırım beni izliyorlar."
Tahminimizce o kişiler Daenerys’in askerleri oluyor.

Martha sadece Dany’yi gözlerken neden tehlikede olduğunu düşünsün ki? Buradan bir anlam çıkaracak olursak sanırız ki Varys, Dany’yi zehirlemeye çalışıyordu ve Dany de yemeyerek bu suikastten kaçınıyordu.

Martha sadece Dany'yi gözlerken neden tehlikede olduğunu düşünsün ki? Buradan bir anlam çıkaracak olursak sanırız ki Varys, Dany'yi zehirlemeye çalışıyordu ve Dany de yemeyerek bu suikastten kaçınıyordu.

Bu sahne bize aynı zamanda birinci sezondaki Grand Maester Pycelle’ in şu sahnesini hatırlattı. Ned Stark burada zehri, “bir kadın silahı” olarak duyduğunu söylemişti. Pycelle de şu cevabı vermişti: “Evet. Kadınlar, korkaklar ve hadımlar. Lord Varys’in de hadım olduğunu biliyor muydun?”

Bu sahne bize aynı zamanda birinci sezondaki Grand Maester Pycelle' in şu sahnesini hatırlattı. Ned Stark burada zehri, "bir kadın silahı" olarak duyduğunu söylemişti. Pycelle de şu cevabı vermişti: "Evet. Kadınlar, korkaklar ve hadımlar. Lord Varys'in de hadım olduğunu biliyor muydun?"
Görünüşe göre Pycelle, Varys’in daha önceden böyle bir şey yaptığını vurgulamaya çalışıyor.

İkinci kez izlediğimizde Varys’in Dany’i zehirlemeye çalıştığını anlıyoruz. O yüzden bu bir teoriden ziyade daha çok bir detay gibi görünüyor. Sonrasında Martha, Varys’e şunu söylüyor:

İkinci kez izlediğimizde Varys'in Dany'i zehirlemeye çalıştığını anlıyoruz. O yüzden bu bir teoriden ziyade daha çok bir detay gibi görünüyor. Sonrasında Martha, Varys'e şunu söylüyor:
“Risk ne kadar büyük olursa, ödül de o kadar büyük olur.”

O yüzden, ya düşündüğümüz gibi Arya ya da Jon gibi ana karakterler değil de, Martha Dany’yi öldürürse? Bu sezon beklentileri altüst etti. Belki de, Varys’in yokluğunda istediğini gerçekleştirecek kişi Martha olur.

O yüzden, ya düşündüğümüz gibi Arya ya da Jon gibi ana karakterler değil de, Martha Dany'yi öldürürse? Bu sezon beklentileri altüst etti. Belki de, Varys'in yokluğunda istediğini gerçekleştirecek kişi Martha olur.

Demek istediğimiz şu ki: “Dany, kadehine dikkat et.”

Bir cevap yazın